گرانترین گل های دنیا به عنوان کادو تولد

نویسنده مدیر 1395/05/12 0 نظر

گرانترین گل های دنیا به عنوان کادو تولد


   گل در تمام اشکال، اندازه ها و رنگ ها می آیند - اما آنها نیز در نقاط مختلف با قیمت های مختلف وجود دارد.
در حالی که شما ممکن است تنها چند پوند صرف یک دسته طبیعی از گل های روزمره برای پر کردن یک گلدان کنید، این امکان وجود دارد که آن را به قیمت های نجومی در مورد دسته های خاص کنید.
   در حالی که گل های بی نظیر ارزش را زمین ندارند، تاریخ به ما آموخته که گاهی اوقات مردم هزینه های هنگفتی را صرف دسته گل می کنند و آن را به عنوان کادو تولد تقدیم عزیزانشان می کنند. در اینجا هفت نوع از  گران قیمت ترین گل ها در جهان را ذکر می کنیم که اثبات این مطلب می باشد.

 1. گل کادوپول : بی بها

   به صورت تکنیکی یک کاکتوس است، گل کادوپول تنها در سری لانکا یافت می شود و بی شک بهترین گزینه برای بالای فهرست می باشد. به طور باورنکردنی، این گل خیره کننده ی سفید تنها چند ساعت در شبها شکوفه می دهد و بعد از بین می رود و نمی توان به عنوان کادو تولد استفاده گردد، که بدان مناست که بریدن شاخه ی آن غیر ممکن است.
برخلاف دیگر گل ها در این فهرست، این گونه نزدیک به افسانه ای هیچگاه برای فروش قرار نگرفته اند، که به معنای واقه ای آن را بی بها می کند.

 

گرانترین گل های دنیا

2. گل رز جولیت : 10 میلیون پوند

   هر گل رزی با نام دیگری ممکن است بوی خوشی داشته باشد، اما به این اندازه گران است؟ این گل در جهان نادر است و در سال 2006 یک شاخه از آن به قیمت 10 میلیون پوند که پس از 15 سال برداشت شد به فروش رسید. احتمالا آن را برای کادو تولد خریداری کرده اند.

گرانترین گل های دنیا

3. گل ارکیده شنزن ناگ : 160 هزار پوند

   این گل ارکیده هر 4 تا 5 سال می روید و نام خود را از دانشگاهی که در آن رشد یافته به ارث برده است. دانشمندان 8 سال را صرف پرورش این گل برای کادو تولد کردند که در سال 2005 به قیمت 160 هزار پوند به فروش رسید.

گرانترین گل های دنیا

4. گل ارکیده، سوسن، آفتابگردان و یک فیکوس 100 ساله: 80 هزار پوند

   به نظر یک ترکیب ناشناخته به نظر می رسد اما یکبار در دسته ای به قیمت 80 هزار پوند  برای یک دسته گل برای کادو تولد به فروش رفت. دسته گل  شامل 90 2 عیار  یاقوت و همچنین 9 الماس یک قیراطی و یک یاقوت ستاره 21.6 عیاری بود.

گرانترین گل های دنیا

5. گل ارکید طلا از کینابالو : 3800 پوند

   گونه ای در معرض خطربه رنگ ارغوانی روشن را می توان در یک منطقه محصور از پارک ملی کینابالو را در مالزی دید. می تواند 15 سال گل بدهد که علت قیمت آن است و در حال حاضر جمع آوری شده است تا منقرض نگردد و نمی توان از آن به عنوان کادو تولد استفاده کرد که همین قیمت آن را بالا می برد.

گرانترین گل های دنیا

6. گل لاله ها : 3600 پوند

   در قرن 17 در هلند، لاله ها بیش از اندازه مورد توجه دنیای مد و مخصوصا کادو تولد قرار گرفت و دوستداران گل آلمانی ثروتمند برای آن ها دیوانه می شدند! قیمت آن به حدی بالا رفت که با آن می شد برای یک خانواده نیمی از سال خوراک و پوشاک تهیه کرد!

گرانترین گل های دنیا

7. گل زعفران : 760-950 پوند برای هر 2 کیلوگرم

   مشهور است برای شرایطش به طوری که از طلا با ارزشمند تر است، کلاله قرمز روشن زعفران با زحمت فراوان جدا می شود و به عنوان ادویه در غذاهای مختلف در سراسر جهان استفاده می شود که به این گل چنین بهایی داده می شود. یکبار از آن برای دسته گلی که به عنوان کادو تولد بوده استفاده شده است.

 

گرانترین گل های دنیا